Hedef150.com diyor ki

Gençler, Genç Kalanlar, Genç Kalmak İsteyenler, Çağınızı ve zamanınızı dolu dolu doyasıya yaşayın. Ancak, arada bir başınızı kaldırıp ileriye bakın. Gelecek ve gelecek nesiller sizlerin eseri olacaktır. Bu site gençlerin, genç kalanların ve genç kalmak isteyenlerin sitesidir. Gençler, sizde bu yazıları dikkatle okur, kendinize pay çıkarır, adımlarınızı ona göre atarsanız yeni nesiller daha sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun ömürlü olacaktır. Unutmayınız ki her yeni nesil bir önceki neslin eseridir.

Günümüzün baş döndürücü teknolojik gelişmeleri karşısında çoğumuza artık 24 saat yetmemektedir. Buna paralel olarak 70-80 yıllık ortalama ömürde az gelmekte, insanoğlu uzun ve sağlıklı yaşamanın, ömrü uzatmanın yollarını aramaktadır.

Uzmanlar, insanın 120-140 yıl sağlıklı yaşayabileceğini belirtmektedir.Yaşam şartlarının iyileşmesi ve insanların doğumdan ölüme kadar bazı beslenme ve sağlık kurallarına, yaşam tarzlarına dikkat etmesi ile uzun ve sağlıklı yaşamanın mümkün olabileceği görülmektedir. İnsanoğlu şimdilik 150 yıl  yaşayamasa da 150 yıllık yaşayabilir veya ölümsüz eserler bırakabilir.

Zira bugün ömür ortalama 25-30 yıllık dönemlerden (Afrika’nın bazı bölgelerinde bugün de 40-50 yıl) 70-80 hatta 100 yıllık ortalamaya doğru uzamaktadır.

İnsan ömrünün uzaması sadece beslenme ve sağlık kurallarına bağlı değildir. Hukuk ve adaletten-ulaştırmaya, Siyaset’ten Bayındırlığa, Ekonomi ve maliyeden Sanayi ve ticarete, Sağlık ve eğitime, Teknolojiden Kültür ve turizme, Çalışma hayatından çevreye, Sanat’dan  dünyaya çarpabilecek bir meteor, uydu veya uçaktan, Afrika’da bir sivrisineğe, bazen bir kurşun veya toplu iğneye hatta gözle görülmeyen bir virüs veya mikroba kadar hayatının her anında karşı karşıya kalabileceği durum, olay ve olgularla bağlantılıdır. Uzun ve sağlıklı yaşam komplike bir konudur.

“Bu kadar yaşayıp bu dünyaya kazık mı çakacaksın” diyen, “ Genç öl cesedin yakışıklı olsun “ diyenler olduğu gibi, 90-95 yaşına gelmiş hatta 100 yaşını aşmış olduğu halde daha uzun yıllar yaşamak isteyenler ve hatta tarihten bu yana “Ölümsüzlük Sırrı” peşinde koşanlar da var.

Uzun ve sağlıklı yaşamak o kadar kolay olsaydı bu güne kadar dünyadan gelmiş geçmiş nice kralın, imparatorun nice padişahın nice bilim adamı veya doktorun bu işi başarmış olması gerekiyordu.Bu konuda çok çeşitli görüşler olduğu gibi çok çeşitli kaynaklarda çeşitli bilgiler bulunmaktadır.

Kaynakların dağınıklığı bile insanların bu konuya günlük yaşam faaliyetleri, koşturmaca ve telaş sonucu oluşan stres içinde  yeterince zaman ayıramadığını göstermektedir. Bu durum bile başlı başına yaşamı kısaltan nedenlerden biridir. Bknz. Yaşamı kısaltan faktörler.

Bu güne kadarki nesiller ile birlikte günümüz neslinin fakirlik ve fukaralığı, bilinçsizliği, doğum öncesi dönem dahil ebeveynlerin durumu, doğumdan sonra hayatta aile içinde, akrabalar arasında, çevresinde, toplumda yani kısaca yaşamı boyunca dünyevi hayatında karşılaştığı sayısız sorunun, menfaat ve çıkar çatışmalarının, fitne ve fesatlığın, savaşların, salgın hastalıkların, yetersiz yada bilinçsiz beslenme alışkanlıklarının ve bunların oluşturduğu olumsuz yaşam şartları veya yaşam tarzının bünyede yarattığı ağır maddi ve manevi tahribat, insan ömrünü kısaltan en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanların yaşamlarını uzun süre ve sağlıklı olarak sürdürebilmesi için günlük hayatın idamesi için gereken koşturmacadan biraz olsun kurtulması, yapılacak olan düzenlemelerle günümüzde giderek gelişmekte olan sesli komut sistemlerinin geliştirilmesi, teknolojinin daha ileri düzeyde olması, bu gün yapmak zorunda olduğu pek çok iş ve işlemin robotlar tarafından otomatik ve sorunsuz bir biçimde yapılabilmesi yani insanoğlunun bilişim çağından çıkıp örneğin televizyonlarda zevkle izlediğimiz jetgiller çağına – buna uzay çağı da diyebiliriz – geçmesi gerekmektedir.İnsanoğlu ancak bu şekilde kendisine daha çok ve yeterli zaman ayırıp, yaşam şartlarını iyileştirebilir. Kendisine yaşam tarzı oluşturup bunu çok uzun yıllar sürdürebilir.

Sonuçda herşey bir evrimin sonucu, bir kader veya takdiri ilahi olarak da görülse ve nihayetinde “en sonunda ölüm” de olsa her zamanki gibi “önce eşeği sağlam kazığa bağlamak” yani tedbirleri şimdiden alıp çalışmalara öyle devam edilmesi, yapılacak hukuki, siyasi, ekonomik ve mali  düzenlemelerle, sağlık, eğitim ve teknolojinin gelişmesinin sağlanması, fakirlik ve fukaralığın önlenmesi, dünya düzeyinde gelir dağılımının sağlanması, insanların bilgilendirilip bilinçlendirilmesi, savaşların, çatışmaların ve çocuk ölümlerinin önlenmesi gibi tedbirler ortalama yaşam süresi yükseltecek faktörlerdir.

İnsan beyninin ve bünyesinin maddi ve manevi olarak bu kadar yıpratılmaması, tahrip olmaması gerekmektedir.

Hedef 150 yıl yaşamak, 150 yıllık yaşamak veya ölümsüz eserler bırakmaktır.

Elbette ki uzun ve sağlıklı bir şekilde 100-150 yıl yaşamak, ülkede ve dünyada ortalama yaşam süresini bu seviyelere çıkarmak bu günden yarına olabilecek bir şey değildir. Sitenin amacı bir temel atıp, başlangıç yapmaktır.

Ben bu kadar yaşayamam veya bu kadar yaşamak istemem diyen gençler, genç kalanlar ve genç kalmak isteyenler, çağınızı, hayatınızı ve gününüzü dolu dolu ve doyasıya yaşayın. Ancak, arada sırada başınızı kaldırıp ileriye bakın. Bir işe başlamak o işi bitirmenin ve başarmanın yarısıdır. Geleceğe ve gelecek nesillere, insanlara yatırım yapmak, yatırımların en büyüğüdür.Bu hepimizin gelecek nesillere karşı bir insanlık görevidir. Bunu unutmayın.

Ha! ben nasıl olsa dünyaya geldim. Yaşadığım kadar yaşarım. Günümü gün ederim. Bana ne gelecek nesillerden diyorsanız  o da sizin tercihiniz. Ama, biliniz ki bu sizin en büyük hatanız.

Bugün ki bilgi seviyesi ve dar ufuk kalıpları içinde dünya kaynakları buna yeter mi demeyin, dünyanın kaynakları bu günkü nüfusun iki hatta üç katına yetebilcek kapasitededir. Uzmanlar dünya nüfusunun 20 milyar seviyelerinde dengelenip sabitlenebileceğini belirtmektedirler. O zaman geldiğinde insanoğlu yeni dünyalar bulup yeni dünyalar kurma gücünde olacaktır.

Yapılacak çok iş olsa da insanoğlu bunu başarabilir. Son günlerin moda deyimi ile YES WE CAN ! (Başarabiliriz)

Site Hakkında Uyarılar…

Hedef150.com’un amacı, sihirli besinler, gıdalar, sihirli formüller veya ilaçlar önermek değil, çeşitli kaynaklarda (Hemen hergün sözlü ve yazılı kaynaklarda konu hakkında bilgiler verilmektedir.) dağınık halde bulunan bilgileri kaynaklarını göstermek suretiyle tek çatı altında toplamak, bilgilere daha kolay ulaşmayı sağlamak, kişilerin bilgilenip bilinçlenmelerine yardımcı olmak, aynı yada benzer düşüncede olan kişileri bir araya getirip uzun yaşam diyarlarına geziler düzenlemek, ileride yasal bir kulüp çatısı altında fiili olarak da bir araya gelip uzmanların gözetim ve denetiminde ve birlikte birtakım sportif veya amaca uygun faaliyet, aktivite ve etkinliklerde bulunmak gibi yapılan veya yapılacak olan çalışma, etkinlik ve araştırmalara ışık tutmaktır.

Bu nedenle kaynak belirtilerek yayınlanan yazılardan hedef150.com sorumlu tutulamaz. Ayrıca gerek hayatta gerekse internette görülen her yazı %100 doğru diye bir şey yok. Görün, okuyun aklınızın bir köşesinde bulunsun. Ancak küçük de olsa yanılma payı olabileceğini unutmayın.Örneğin, Margarin, Aspirin ve Yumurta konusundaki farklı yada zaman içinde farklılaşan görüşleri, geçmişte doğru kabul edilen görüşlerin bugün yanlış, bugün doğru kabul edilen görüşlerin yarın yanlış olabileceğini, bazı haber, yazı ve hatta makalelerin taraflı, reklam amaçlı veya başkasını yermek için olabaileceğini, araya zaman zaman bazı promosyon işlerinin karışabileceğini unutmayın, örneğin, insanlar zamanında dünyayı düz kabul ederlerdi. kendinize ayırabildiğiniz kadar zaman ayırın, her konuda olduğu gibi aşırıya kaçmamak kaydı ile bünyenizi dinleyin, artık bu bilişim çağında çok bilmişliğe kaçmadan yani olmanız gerekenden fazla olmadan kendinizin biraz hem doktoru, hem mühendisi, hem avukatı, hem araştırmacısı, hem uzmanı, hem aşçısı olmanız gerekiyor.Yaşam tarzınız ve kaliteniz bunu başarabildiğiniz oranda yükselecektir. Aksi halde ne anlatılanları anlayabilir ne de uygulayabilirsiniz.

Hedef150.com’un hiç bir kişi, kurum ve kuruluşun hak ve menfaatlerini ihllal etmek gibi bir niyet ve kastı bulunmamaktadır.Kaynak olarak gösterilip yazıları , resim ve videoları  yayınlananlar istemezlerse yazı, resim ve videolar yayından kaldırılır. Bunun için siteye veya sunucuya ulaşmanız yeterlidir.

Uzun, sağlıklı, kaliteli, huzurlu, mutlu ömür dilekleriyle …

İletişim:

info@hedef150.com

Hedef150.com sürekli olarak sizden gelecek öneri, eleştiri ve düşüncelere açık olacak, devamlı olarak kendisini geliştirme ve yenileme gayreti içinde bulunacaktır. Siteyi şu an beğenmeseniz bile daha sonra mutlaka tekrar yoklayınız.

————————————————————————————————————–

Web site content  = Web site içeriği

Youth, Young left the young who want to stay, your age and your time to live doyasıya full. However, remove your head once in a while and look forward. Future work will be the future of our generations.

https://www.hedef150.com   (www.target150.com)

Language Turkish       translate.google.com      Turkish/Your Language

This internet site is long and healthy life, knowledge and news about the topics you’ll find, to live long healthy and quality targets

Target 150 years to live, 150 years to live or to leave the immortal works.

This internet web site in Long life secrets, News about future, simplifies life discoveries, who live the longest life, Practical information and advice,
101 answered 101 questions, Is it possible to live 150 years? Homework for Long Life, 100 years of secrets of life, Secrets of a long and healthy life,

The land of the long life of the world, Live to 125 years in the 33 food, long working life and help, Where we should start a long life,

What should we do for a long life, Life Extension Factors, Road Map for long life, The factors that shorten life, practical life of Tüyo, Nutrition,

Nutrition Guidelines, Mediterranean Cuisine, Breakfast, The importance of breakfast and breakfast,  Eat, Drink, Eating drinking, Hazardous Food,

Healthy diet, Plants and benefits, Health, Healthy life tests, Mental Health, Life Advice on healthy, Heart Health, Disease Symptoms, Scientific Studies,

the beauty of nature, time to play sports, Events, Calendar of Events , Section forum Club150.net,

Useful links, Source Books, Spirituality, Morale, Peaceful life,  World Peace Map, Long Life Icons, 7 Wonders of the World, İmmortal Works,

immortal who leave work, National Geographic, Ntvmsnbc, Useful and beautiful Lyrics, Fine Lyrics, Hedef150-Facebook

and Lifestyles, Life in Nazilli/ Turkey, Turkey/Nazilli the life, life in turkey, Lifestyle of the world

You will find sections

Moreover, Besides the forum section Club150.net, RESİM GALERİSİ = image Gallery, FOTO GALERİ = Photo gallery, many photos, too many pictures,

VİDEO GALERİ = Video gallery

The merger of the continent ( Europa – Asia), The change of the ages (Epoch) (1453- Conquest of İstanbul, Middle Ages – New Age), the cradle of civilization country Türkiye, Turkey,

Türkei, Turquie, Turquía, Turchia, Турция, トルコ, 土耳其, 土耳其,Turkki, تركيا, Turki, image Gallery, Photo gallery, many photos, too many pictures

Turkey Presentation, Türkei Präsentation, Turquie Présentation, Turquía Presentación, Turchia Presentazione, Турция Презентации,トルコ講演,

土耳其介绍, 土耳其介紹, Turkki Esittely, عرض تركيا,Turki Presentasi

Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Çince (Basit ve Eski) Fince, Arapça, Endonezya dilleri (language)

https://www.hedef150.com   (www.target150.com)

Language Turkish       translate.google.com      Turkish/Your Language

Bir cevap yazın